ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ekim 2014 Cuma 15:04

Asansör faciasının yaşandığı inşaatta ilginç kare

Asansör faciasının yaşandığı inşaatta ilginç kare

İşçiler, faciadan sonra inşaatın durmasıyla birlikte paralarını alamadıkları gerekçesiyle metrelerce yükseklikteki vince çıkarak eylem yaptı.


Mecidiyeköy’de asansör faciasının yaşandığı inşaatta çalışan işçiler, faciadan sonra inşaatın durmasıyla birlikte paralarını alamadıkları gerekçesiyle metrelerce yükseklikteki vince çıkarak eylem yaptı.

Mecidiyeköy’de 10 işçinin öldüğü asansör faciasının yaşandığı rezidans inşaatı bu kez işçilerin eylemine sahne oldu. Faciadan sonra inşaatın durmasıyla birlikte paralarını alamadıklarını iddia eden işçiler, inşattaki vince çıkarak eylem yaptı. Metrelerce yükseklikte vince çıkan Cemalettin Duran ve Orhan Yaman isimli işçiler, tehlikeli bir biçimde eylem yaparken, arkadaşları da battaniyeye sarılıp aşağıda bekledi. Paralarını alamadıkları için eylem yaptıklarını belirten işçiler, “Kaza olduktan sonra biz ayrıldık, bize para vermediler. Bayram geldi biz paramızı aldık. Biz 55 kalıp işçisiyiz” dedi.

İşçiler, sadece kalıp işçilerinin 90 bin TL alacağı olduğunu belirterek, duruma tepki gösterdi. Eylem nedeniyle polis ekipleri inşaata gelirken, vince çıkan işçiler uzun süre eylemlerine devam etti.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER