ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 13:55

Artuklu Üniversitesi’nden girişimcilik eğitimi

Artuklu Üniversitesinden girişimcilik eğitimi


Mardin Artuklu Üniversitesi'nde, Halk Bankası ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle, üniversite öğrencilerine girişimcilik eğitimi verildi. Öğrencileri iş planı kavramı ile tanıştırıp başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla verilen eğitime 60 kursiyer katıldı.

        Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri gibi modüller içeren eğitime katılan 60 öğrenciden, kursu başarıyla tamamlayan 57 kişinin 'Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası' almaya hak kazandı. Girişimcilik eğitiminin ağırlıklı olarak girişimcilik fikri ve unsurları ile iş planının hazırlanması hususlarını oluşturduğu bilgisini veren Mardin Artuklu Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Lokman Toprak, “Verdiğimiz bu eğitim sayesinde girişimci adayları iş fikri edinme veya sahip oldukları iş fikrini uygulamaya geçirme konularında bilgi ve beceri edinmektedirler. Bu eğitimle uygulamalı girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, gençlerin potansiyellerinin gerçekleştirilmelerine imkân sağlanması, girişimciliklerinin desteklenmesi ve istihdamın artırılmasını hedefliyoruz.” dedi.

        Kursu başarıyla bitirenlerden herhangi bir iş kuranların iş planı hazırlaması ve KOSGEB’e başvurması gerektiğini belirten Toprak,
iş planı onaylananlara toplamda 30 bin TL’si hibe; 70 bin TL’si ise ilk iki yıl ödemesiz olmak üzere dört yılda geri ödemeli faizsiz kredi verildiğinin altını çizdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER