ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 11:55

"Artık şehir merkezlerinde sanayi istemiyoruz"

"Artık şehir merkezlerinde sanayi istemiyoruz"


Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, sanayinin yerinin organize sanayi bölgeleri (OSB) olduğunu belirterek, artık şehir merkezlerinde sanayi istemediklerini söyledi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, OSB yönetimine yeni dönemde başarılar dileyerek, “Başta başkanımız olmak kaydıyla arkadaşlarımızın cansiperane vazifelerini yapacaklarından eminiz. Kayserili sanayicilerimize, geçmişte olduğu gibi bu dönemde de en ekonomik fiyatlara enerji, su ve altyapı hizmetleri kullandırmalarından dolayı teşekkür ederiz. Onların bu gayretli çalışmaları neticesinde sanayicilerimiz makul fiyatlara bu imkânları kullanıyor. İnşallah bu hizmetlerin devamını diliyoruz. Bugün OSB’miz adeta bir il büyüklüğüne ulaştı. Bugün baktığımız zaman OSB’miz yolu, nüfusu ve tüketimleri ile Türkiye’deki birçok ilden büyük vaziyette. Allah yollarını açık etsin.” dedi.

Sanayinin yerinin organize sanayi bölgeleri olduğunu açıklayan Boydak, “Bunu bir kez daha hatırlatmak istedim. Şehir içindeki sanayi değil. Artık şehir merkezlerinde sanayi istemiyoruz. Şehirlerimizin şekillenmesi ve imar konularında da bu görüşümüzü aynen muhafaza ediyoruz. Biz Mimarsinan ve İncesu OSB’yi açarak, birinci OSB’mizi genişleterek bu çalışmalara katkı verdik. Bundan sonraki süreçte de şehir içerisinde kalan sanayilerimizin OSB’lerimize taşınması ile ilgili her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü ise Kayseri’nin en güzel taraflarından bir tanesinin de uyum içerisinde çalışması olduğunu açıkladı. Hasyüncü, “Ben sanayi odamızın yeni oluşan yönetimine başarılar diliyorum. Arkadaşlarımızla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da işlerimizi dayanışma içerisinde yürüteceğiz. Bu arada Kayseri için ne yapabiliriz, hızlı trenin Kayseri’ye bir an önce gelmesi için ne gibi çalışmalar yapılabilir, daha geniş bir havaalanına nasıl kavuşuruz gibi konuları bir kez daha ele aldık.” şeklinde konuştu.

Kayseri OSB’nin altyapı ile ilgili bir sıkıntısı olmadığını açıklayan Hasyüncü, bundan sonra artan trafik sorunu ve eleman ilanları gibi konulara ağırlık vereceklerini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER