ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 21:04

Arsa satışının ihalesi 9 Mayıs’a ertelendi

Arsa satışının ihalesi 9 Mayısa ertelendi


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde satışı düşünülen arsanın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Genç’in Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile yaptığı görüşme sonrasında satışın ertelendiği öğrenildi.

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Genç, çarşı esnaflarından gelen talep üzerine pazartesi günü Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile görüşerek, İlçe Emniyet Müdürlüğü binası yanındaki arsanın satışının iptal edilmesi ya da arsanın Ereğli esnafının birliktelik sağlayarak yapacağı oluşuma satılmasını talep etti. Ereğli Belediyesi encümeni toplanarak arsanın satışını görüştü. Toplantıda arsa satışı ihalesi hiç teklif gelmediği için oy birliği ile kapatıldı. TSO Başkanı Mehmet Genç arsanın satışının durdurulmasından dolayı Ereğli Belediye Başkanı'na teşekkür etti. Başkan Posbıyık da arsayı Ereğli'nin almasının kendisini de mutlu edeceğini söyledi.

Ereğli’de uzun süredir gündemi meşgul eden İlçe Emniyet Müdürlüğü yanındaki 2 bin 800 metre kare arsanın satış ihalesi Belediye Encümeni toplantı salonunda 7 encümen üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi. Arsa satışı ihaleye teklif veren bulunmadığı için kapatılarak, önümüzdeki hafta görüşülmek üzere ertelendi.

Arsa satışı ile ilgili esnafların topladığı imzalar üzerine devreye giren Ereğli TSO Başkanı Mehmet Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile dün bir görüşme yaparak, satışın iptal edilmesi ya da arsanın Ereğli’de yapılacak esnaf oluşumuna satılmasını talep etmişlerdi. TSO’nun bu girişimi üzerine 13 milyon TL muammel bedelle satışa çıkan 2 bin 800 metre kare arsanın satışı gerçekleştirilmedi.

İHALE 9 MAYIS’A ERTELENDİ

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ihalenin iptal olmadığını ve 9 Mayıs tarihine ertelendiğini söyledi. Konsorsiyum adına Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Genç’in kendisine dilekçe verdiğini hatırlatan Posbıyık, arsayı almak istediklerini söylemesi üzerine ihalenin ertelendiğini kaydetti. Posbıyık “Bana ihalenin iptal olması ya da bu arsayı Ereğli esnafının alması için dilekçe verilmesi üzerine ihaleyi 9 Mayıs’ a erteledik. Bana gelen talep doğrultusunda bekleyeceğim. 9 Mayıs tarihinde bu arsayı almazlarsa ihalede arsayı alan kişiye satılacaktır.” açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER