ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:21

Arnavutluk'ta yolcu otobüsüne silahlı saldırı


Arnavutluk başkenti Tiran ile Yunanistan'ın başkenti Atina arasında yolculuk yapan bir otobüsün, ülkenin güneyindeki Memaliaj kasabasının yakınlarında uğradığı silahlı saldırıda 2 kişi yaralandı.
Silahlı saldırıda yaralanan ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırılan 23 yaşındaki Laurent Tabaku'nun hayati tehlikesi devam ettği bildirildi. İç organlarında ve omurga bölgesinde ciddi hasarı tespit edilen Tabaku çok fazla kan kaybı olduğu da bildirildi. Memaliaj kasabasının yakınlarındaki Mogile köyünde meydana gelen silahlı saldırı 4 kişi tarafından av tüfekleriyle gerçekleştirildi.
Saldırı sırasında otobüste bulunan görgü tanıklarından biri "Önce bir ses duyduk, lastiğin patladığını zanettik. Daha sonra aynı sesi 3 kez daha duyunca yere yattık, yanımda oturandan 'galiba yaralandım' dediğini duydum. Eline baktım kanlıydı. Sonra yere düştü, daha da hareket etmedi" şeklinde olayı anlattı.
Arnavutluk Emniyetinden alınan bilgilere göre, saldırganlar önce havaya ateş ederek şoförü korkutmak istedi, otobüsün hızını arttırdığını görünce de otobüse doğru ateş ettiler. Polis, şu ana olayla ilgisi olduğu tahmin edilen 4 kişinin gözaltına alındığını ancak saldırganların kimliğinin henüz tespit edilmediği bildirdi.
Geçen yılın yine ocak ayında Arnavutluk'un güneyindeki Saranda kentinden başkent Tirana'ya giden otobüs 2 kişinin saldırısına uğramış, yolcular gasp edilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER