ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:03

"Arkadaşlık, kavgadan daha kolay"

"Arkadaşlık, kavgadan daha kolay"


Avrupalı misafir öğrencileri kabul eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, arkadaşlık ve dostluğun, düşmanlık ve kavgadan daha kolay olduğunu söyledi.

Comenius Projesi kapsamında Bursa’yı ziyaret eden proje ortağı ülkelerin öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Konuk öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, arkadaşlık ve dostluğun düşmanlık ve kavgadan daha kolay olduğunu söyledi.

Farklı ülkelerden öğrencilerin, bunun gibi projelerle aralarındaki dostluğu artırdıklarına dikkat çeken Gülsar, bu dostlukla yetişen gençlerin önceki tarihlerde yaşanan savaşları bir daha dünyaya yaşatmayacaklarına inandığını söyledi. Birçok ülkeyi gezerek tanıma fırsatı bulduğunu anlatan Atilla Gülsar, her ülkenin birbirinden alacağı güzellikler olduğunu aktardı.

Romanya, Fransa, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz ve Bursa’dan Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nin ortaklığında “Su ve Suyun Değeri” konulu Comenius Projesi'nin koordinatörlüğünü ise Romanya üstlendi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER