ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 12:33

Arkadaşını beline ip sarıp 10 kilometre çekti

Arkadaşını beline ip sarıp 10 kilometre çekti


Edirne kiraladıkları bisikletin vites sistemi bozulan iki arkadaştan biri diğerinin bisikletini beline bağladığı iple yaklaşık 10 kilometre çekti.

Hafta sonu tatilinde havanın iyi olmasını fırsat bilen Erdi İnan ve Murat Batum birer bisiklet kirayarak şehrin doğal mekanlarından biri olan Karaağaç bölgesine geçti.

Şehir merkezinden yola çıkan iki üniversiteli genç Tunca ve Meriç köprülerini geçtikten sonra Bosnaköy yoluna yöneldi.

Burada bir süre ilerleyen gençlerden Erdi İnan’ın bisikleti arıza yaptı. Vites problemi nedeniyle pedal çeviremeyen İnan ve arkadaşı 10 kilometrelik yolu nasıl kat edeceklerini düşünmeye başladı.

Çözüm arayışına giren gençler yolun kenarından bulunan bir köy evine girerek ip buldu.

İpin bir ucunu beline diğer ucunu ise bozulan bisikletin direksiyona bağlayan Erdi İnan, arkadaşını Bosnaköy’den şehir merkezine kadar çekti.

Otomobillerin bozulması sırasında yaşanan çekme işinin bisikletle yapılması ilginç bir görüntü oluşturdu.
Başından geçen olayı anlatan Murat Batum, hafta sonu nedeniyle bir bisiklet gezintisi yapmak istediklerini belirterek başlarına talihsiz bir kazanın geldiğini söyledi.

Geri dönmek için yolun kenarında bulunan bir köy evinden ip edindiklerini anlatan Batum, bu şekilde yaklaşık 10 kilometre yol geldiklerini anlattı.

Erdi İnan ise, “Hafta sonu için bisiklet planı yapmıştık. Ancak yolda bir kaza yaşadık. Yardım aradık. Evin birinde bir halat bulduk. Onu bağlayarak buralara kadar geldik.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER