ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 11:53

Arkadaşını 5 bin lira için öldüren şahsa müebbet hapis cezası


Adana 5 bin lira borç yüzünden arkadaşını, boğazını kesip 45 yerinden bıçaklayarak öldüren 38 yaşındaki Erkan Demer müebbet hapse mahkum oldu.

Dedekorkut Mahallesi'nde oturan berber 33 yaşındaki Sedat Öztemur, 3 Eylül 2012'de sohbet ettiği arkadaşına, "Bu gece yatılı bir arkadaşım" gelecek dedi. Sabah berber Öztemur çırağı tarafından evinde öldürülmüş olarak bulundu. Boğazı kesilip 45 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlenen berberin katil zanlısı en son telefonla görüştüğü marangoz arkadaşı Erkan Demir çıktı. Tutuklanan ve 'canavarca his saiki ile adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Demir karar duruşmasına çıktı.

Arkadaşı Öztemur'u küfür edince öldürdüğünü itiraf eden Demir, son savunmasında, pişman olduğunu belirterek, "5 bin lira borç istemiştim. İsterken de faiz uygulamayacaksa vermesini söyledim. Parayı verip, boş senet imzalattı. Borcu ödediğim halde senedi vermedi. Daha sonra senedin başkalarının eline geçtiğini söyledi. Bu adamlar beni tehdit edince korkup Sedat'a 25 bin lira ödedim. Sedat ile aramızdaki bu alışverişi bilen yoktu. Aramızdaki kavgayı da kimse görmedi." dedi.

Eşi öldürülen Özlem Öztemur ise "Memleketime gitmiştim. Eşi akrabam olan sanık, param olduğunu biliyordu. A.K. ile plan yapıp, para için kocamı öldürdüler." diyerek sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, katil zanlısı Demir'i, cinayeti 'canavarca his saiki ile adam öldürme' suçuyla değil 'Kasten öldürme' suçu ile işlediğine kanaat getirip müebbet hapse mahkum etti. Cezada indirim uygulanmadı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER