ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 17:06

Arınç'tan Gökçek'in adaylığına ilginç yorum

Arınçtan Gökçekin adaylığına ilginç yorum

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da Melih Gökçek'in adaylığına dair ilginç bir karşılaştırma yaptı.


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da, yeniden aday olan Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Recep Altepe'nin proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Dileriz başkanımız Recep Altepe'nin de ömrü, Melih Gökçek'in belediye başkanlığı kadar uzun olur. Maşallah rekor onda. Tabii o şanslı. İki dönemini AK Parti'den önce yaptığı için onu saymadık. Şimdi üçüncü dönemini, esasında beşinci dönemini yapmaya başlıyor. Ama o kadar da fazla" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'daki incelemelerini bugünde sürdürdü. Sabah, Merkez Yıldırım ilçe Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali'nin, Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen proje tanıtım toplantısına katılan Arınç, daha sonra, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Recep Altepe'nin, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki, proje tanıtım toplantısı na katıldı. Burada konuşma yapan Arınç, AK Partili belediyelerin önemli işlere imza attığını söyledi.

Önümüzdeki 15 gün içersinde, çalışmalarına bugünkü şartlarda devam etmeleri halinde, Altepe'nin, kendi rekorunu egale edeceğini söyleyen Arınç, "İnşallah bu seçimde başarılı olacak. İki defa seçilmiş olmak, büyük bir başarı. Bu Kadir Tobaş için de geçerli. O iki defa kazandı. Şimdi üçüncüye giriyor. Dileriz Başkanımız Recep Altepe'nin de ömrü, Melih Gökçek'in belediye başkanlığı kadar uzun olur. Maşallah rekor onda. Tabii o şanslı. İki dönemini AK Parti'den önce yaptığı için onu saymadık. Şimdi üçüncü dönemini, esasında beşinci dönemini yapmaya başlıyor. Ama o kadarda fazla. Altepe üç dönem yaparsa, Allah kısmet ederse, ondan sonra bu işi devretmeli ki başka arkadaşlarımız da aynı hedef doğrultusunda gitmeli" dedi.

Bülent Arınç bu tanıtım toplantısından sonra açılış törenlerine katılmak üzere Mustafakemalpaşa İlçesi'ne gitti. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER