ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:58

Arınç'ın Ankara adayı Veysel Tiryaki

Arınçın Ankara adayı Veysel Tiryaki

2014 yerel seçimleri öncesi, CHP ve AK Parti arasındaki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı savaşı iyiden iyiye kızıştı.


CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin adaylık için yeşil ışık yakmasının ardından, Ak Parti kulislerinde de Ankara Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin adı konuşulmaya başlandı. Arınç'ın açıklamaları da kulislerde dolaşan bu iddiayı destekler nitelikte.

"VEYSEL TİRYAKİ BURALARA DAR GELİYOR"

Altındağ Belediyesi tarafından Gültepe Mahallesi'nde (Çinçin) yapımı tamamlanan kültür merkezinin açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, burada yaptığı konuşmada, son yıllarda Altındağ'da yaşanan değişimi fark ettiğini ve çok önemsediğini belirtti. Özellikle Belediye sınırları içindeki Hamaönü'nde yapılanları bildiğini vurgulayan Arınç, Altındağ'ın her yerinde çok akılı bir kentsel dönüşümün yerine getirildiğini, bunda da Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin büyük paya sahip olduğunu söyledi.

"EN İYİSİNİ ALLAH BİLİR"

Arınç, Tiryaki'ye ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı: "Ben, önümüzdeki seçim için Veysel Tiryaki beyin kararı nedir bilemiyorum ama Altındağ'da yarışacak olan arkadaşlarıma da şimdiden başarılar diliyorum. Çok aday adaylarımız olacaktır. Bunlar arasında bir arkadaşımız üzerinde karar kılınacaktır. O arkadaşımız eminim ki burada şimdiye kadar yapılan hizmetleri daha ileri bir noktaya götürecektir. Bu temennim şüphesiz Veysel Bey için de geçerlidir, diğer aday adayları için de geçerlidir. Biz, onları çok seviyor ve beğeniyoruz. Tabi kalbime sorarsanız, Veysel Tiryaki artık buralara dar geliyor, başka güzel güzel, büyük büyük şeyler de olsun diyorum ama en iyisini Allah bilir. Kendisi neye niyetliyse Allah gönlünde geçeni nasip etsin. Biz, ondan memnunuz, Altındağ'da memnunsa rabbim en hayırlısını nasip etsin."

2009'DA DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Arınç'ın övgüyle bahsettiği Veysel Tiryaki'nin ismi, bir önceki yerel seçimlerin yapıldığı 2009 yılında da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulislerde konuşuluyordu. 2009'da Melih Gökçek'in aday gösterilmeyip Tiryaki'nin tercih edileceği gündeme gelmesine karşın Gökçek Akp'nin adayı olarak yerel seçimlere katılmıştı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER