ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 22:16

Arınç, Paris’te Avrupa Medya Buluşmaları’na katılacak


Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) tarafından düzenlenen ‘Avrupa Medya Buluşmaları’nın üçüncüsü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla Paris’te gerçekleştirilecek.

Oturumlarda, Avrupa'da Türkçe yayın yapan medya kuruluşlarının sorunları tartışılacak ve çözüm önerileri değerlendirilecek, 'Avrupa’da Yerleşik Türk Yerel Medyasının Özellikleri, Sorunları ve Beklentileri Araştırması'nın sonuçları tüm katılımcılarla paylaşılacak, Avrupa medyasındaki Türk ve Müslümanlara yönelik ayrımcılık ve sebepleri üzerine sunum ve değerlendirmeler yapılacak.

İlki 05-06 Şubat 2011 tarihlerinde Almanya’nın Köln kentinde, ikincisi 23-24 Eylül 2011 tarihlerinde Belçika’nın Brüksel kentinde düzenlenen etkinliğin üçüncüsü 14 Nisan 2013 Pazar günü Paris’teki Hotel du Collectionneur’de 10.00- 17.00 saatleri arasında Avrupa’da yayın yapan Türk basın kuruluşlarının geniş katılımıyla düzenlenecek.

İLETİŞİMİ GÜÇLENDİRMEK, SORUNLARI TESPİT ETMEK

Avrupa Medya Buluşması’nın temel amacı, Avrupa'da Türkçe yayın yapan medya kuruluşları arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, sorunlarının tespit edilmesi ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin değerlendirilmesi olarak açıklandı. Öte yandan, 3. Avrupa Medya Buluşması’na katılacak olan başta BYEGM olmak üzere ilgili kurumlar, Avrupa’daki Türk basınına yönelik hizmetlerine ilişkin sunumlar yapacak.

Buluşmaya; BYEGM, Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Basın İlan Kurumu (BİK) ile Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'ndan (YTD) üst düzey yöneticiler de katılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER