ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:34

Arınç, Pakistan resepsiyonuna katıldı


Pakistan Büyükelçisi Muhammed Harun Şevket, Pakistan Milli Günü kutlamaları çerçevesinde bir resepsiyon verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Türk Hava, Deniz ve Jandarma Komutanları da konuklar arasındaydı.

    Resepsiyon aynı zamanda bu yıl Türkiye’de gerçekleşecek olan Pakistan Kültür Yılı’nın başlangıcı niteliğinde olması nedeniyle ayrı bir önem taşıdı.

    Etkinlikte; “Pakistanlı yetenekli sanatçılarının tanıtımı” başlığı altında sergilenen ve ünlü Pakistanlı ressamların orjinal eserlerinin yer aldığı resim sergisi açıldı.

    PAKİSTAN KÜLTÜRÜ TANITILDI

    Aynı alanda Pakistan kamyon sanatının ve yöresel halıların gösteriminin yanı sıra, Pakistan Yemek Festivali de gerçekleşti.

    Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İslam kaligrafi sanatının ve çeşitli manzaraların resmedildiği eserleri gezerken Pakistanlı sanatçıların yeteneklerini takdir etti. Arınç, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Pakistan’ın güvenlik, huzur ve istikrar içinde kalkınmış, güçlenmiş bir ülke olarak dünya camiasında yer alacağını temenni ettiklerini belirtti. Pakistan’ın Türkiye’nin verdiği bağımsızlık mücadelesinde gösterdiği yardımı hiçbir zaman unutmayacaklarını kaydeden Arınç, Türk halkının bütün gönlüyle 'Cive Pakistan' veya 'Zindabad Pakistan' dediğini aktardı.

    Büyükelçi Harun Şevket ise Pakistan’ı parlak bir geleceğin beklediğini söyledi. Şevket, Pakistan ve Türkiye arasında özel ve benzersiz bir ilişkinin olduğunu, ekonomik, ticari ve kültürel ilişkileri ışık hızıyla güçlendirmek istediklerini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER