ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 21:56

Arınç: 'Mutsuz Aile Erkekleri' dizisi yapıp muhalefet liderlerini oynatabiliriz


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Esas dizilerimizi 30 Mart'tan sonra koyacağız. 'Mutsuz Ev Kadınları' dizisi. Yani sözün gelişi söyledim, öyle bir dizi var. Biz, 'Mutsuz Aile Erkekleri' dizisi belki yapabiliriz. Onun içine de muhalefetin genel başkanlarını koyabiliriz, isteyen oynasın." dedi.

Bülent Arınç, Bursa'nın Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Adnan Menderes Meydanı, Otoparkı ve Yenilenen Esnaf Çarşısı'nın açılışları ile Taş Mektep Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı. Arınç, daha sonra AK Parti Mustafakemalpaşa ilçe teşkilatı, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Belediye Düğün Solunu'nda yemekte bir araya geldi.

"SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ'Nİ CANIMIZ PAHASINA KORURUZ"

Konuşmasında, Türkiye'nin yurt dışındaki tek toprak parçası olan Suriye'deki Süleyman Şah Türbesi'nin de içinde bulunduğu Cabar Karakolu'nun Şam İslam Devleti (İŞİD) tarafından kuşatılmasına değinen Arınç, "Şimdi çapulcular oraya kadar gelmişler. Suriye'de, Süleyman Şah Türbesi'ne zarar vereceklermiş. Hamdolsun bizim genelkurmayımız, kahraman askerlerimiz 'biz orayı canımız pahasına koruruz, bu eşkiyaya da gereken dersi veririz' dedi." ifadelerini kullandı.

DİNLEMELER

Yolsuzluk iddialarına da değinen Arınç, "Sadece birilerinin yaptığı ses kayıtları var. Herkesin herkesi dinlediği bir ülke haline gelmişiz. Bunu yapanlardan hesap soracağız o ayrı. Bir insanın eşi ile olan, dostu ile olan konuşmasını, hatta kriptolu telefonlardan başka devlet başkanları ile yapılan konuşmaları dinlemek neyin nesi? Dünyanın her yerinde bir başbakan, bir bakanın konuşmalarını dinlemek, sadece telefon dinlemek değildir. Aynı zamanda casusluk suçudur. Montaj olduğu çok açık olsa, herkes buna dudak bükse bile iddia ediyorlar ki yolsuzluk yapılmış, hırsızlık yapılmış, birileri menfaat sağlamış. Peki neye dayanarak söylüyorsun? Hangi delil var, hangi dava var, hangi iddianame var, hangi mahkeme karar verdi? Peki hakkında bir iddianame bile yoksa bu teyp kayıtlarının da montaj olduğu raporlarla ortaya konulmuşsa, sen neye dayandırıp bu iftiraları yapıyorsun?" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 10 gün önce Bursa'ya geldiğini hatırlatan Arınç, "Bir saat konuştu, 55 dakikası sadece 3 kelime; hakaret, hakaret, hakaret. Bir ana muhalefet partisi genel başkanının, bir ülkenin başbakanına, hiçbir delil olmadığı halde, hakaret etmesi doğru mudur arkadaşlar? Sen de yarın iktidar olacaksan, bu ağızla mı olacaksın?" şeklinde tepki gösterdi.

"MUTSUZ AİLE ERKEKLERİ DİZİSİ YAPIP MUHALEFET LİDERLERİNİ OYNATACAĞIZ"

Seçimlerde yüzde 50 oy alabileceklerini savunan Arınç, seçimlerden sonra muhalefet partisi liderleri için oynayabilecekleri 'Mutsuz Aile Erkekleri' dizisi yapabileceklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yüzde 50'ler ve yukarısı bizim için 'Kızıl Elma' gibi bir hedeftir. Kızıl Elma dizisini de bu günlerde seyredin ha, TRT 1'de başladı. Bizim dizilerimiz güzeldir. Milletin mayası neyse ona göre dizi yapıyoruz biz. Bizde reyting kaygısı yok, edepsizlik, ahlaksızlık yok. Bizde vatanseverlik, kahramanlık var. Benim yaşımda olanlar 80'leri izlesin, gençlerle birlikte Kızıl Elma'yı izleyelim, biraz da işin içinde şu da olsun bu da olsun diyenler de 'Zengin Kız, Fakir Oğlan'ı izlesin. Hepsi var bizde. Esas dizilerimizi de 30 Mart'tan sonra koyacağız. 'Mutsuz Ev Kadınları' dizisi. Yani sözün gelişi söyledim, öyle bir dizi var. Biz, 'Mutsuz Aile Erkekleri' dizisi belki yapabiliriz. Onun içine de muhalefetin genel başkanlarını koyabiliriz, isteyen oynasın."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER