ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 19:42

Arınç: "Bahçeli hayatının hatasını yaptı!"

Arınç: "Bahçeli hayatının hatasını yaptı!"

Bülent Arınç, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Bursa mitinginde söylediği sözleri sert bir dille eleştirdi...


Bundan sonraki sürecin stratejisini hükümetimiz belirleyecektir.

MHP'nin Bursa mitinginde çok büyük bir kalabalık olmamıştır. Sürece destek verenlerin Bahçeli'ye destek verenlerin yüz mislidir.

"BAHÇELİ HAYATININ EN BÜYÜK HATASINI YAPTI!"

Civar illerden gelenlerle bu meydan dolmuştur. Oradaki insanların sayısı Bursa nüfusunun yüzde 2'si, seçmen sayısının ise yüzde 1'idir. Siyaseten Bahçeli hayatının en büyük hatasını yapmıştır.

Zamanı geldiğinde vurur kırar yapacağınızı yaparsınız demesi siyasi hayatının en büyük handikapıdır. Güya bizi tehdit ederek kararlılık göstermeye çalışıyor. Bu kendisine de yakışmıyor partisine de yakışmıyor. Bundan sonra yapacağı mitinglerde tekrarlamamasını tavsiye ediyorum.

Sayın Bahçeli'yi tebrik ve takdir etmek lazım, çünkü ülkücüleri sokağa dökmüyor. 300-500 kişinin 'öl de ölelim, vur de vuralım' tezahüratına karşı Bahçeli'nin 'onun da zamanı gelecek' sözü halkı kanunsuzluğa teşvik ve tahrikten başka bir şey değildir.

"BAHÇELİ BU SÖZLERİNİN ALTINDA KALACAK!"

Kendisi bu sözlerini tevil etmedikçe hayatının en büyük hatasını yapmıştır. Sayın Bahçeli'nin 'onun da sırası gelecek' hitabını siyasi hayatının en büyük hatası olarak görüyorum. Biz bunlara müstehak değiliz. Sayın Bahçeli bu sözlerin altında kalacaktır. Barajın altında kalacağını bilen büyük bir siyasi partinin lideri, hiçbir zaman göstermediği kararlığı güya bizi tehdit ederek göstermeye çalışıyor.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER