ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:18

Arıkan'dan, Yezidi köyü muhtarına ziyaret

Arıkandan, Yezidi köyü muhtarına ziyaret


Mardin’in Midyat Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Opr. Dr. Bilal Arıkan ve hastane yöneticileri, Yezidileri temsilen Çayırlı Köyü Muhtarı Binno Demir’i ziyaret etti.
Sağlıkta dönüşüm ve hastanenin yeniliklerini anlatma çalışmaları kapsamında kanat önderleri, din alimleri ve bölgenin sevilen isimlerine ziyaretler gerçekleştiren hastane yönetimi, bu kez tarihi kentte yaşayan Yezidileri temsilen Çayırlı köyü muhtarı Binno Demir’i köyünde ziyaret etti.
Ziyarette Hastane Başhekimi Opr. Dr. Bilal Arıkan, hastane müdürü Beyazıt Arslan ile sağlık ve bakım hizmetleri müdürü Yonca Altunok muhtar Demir tarafından karşılandı.
Hastanenin yenilikleri ve vatandaşa verilen hizmetler hakkında ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Başhekim Arıkan, “ 150 yataklı hastanemizde halkımıza sunduğumuz hizmetler, yenilikler ve deneyimli kadromuz hakkında bilgi vermek ve hastanemize davet ederek sağlık taramasına davet etmek için ziyaret gerçekleştirdik. Bu kapsamda ilçemizin değerli isimlerine ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız ve ziyaretlerimiz devam edecektir.” şeklinde konuştu.
Ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden muhtar Binno Demir ise ilk kez hastane yönetimi tarafından ziyaret edildiğini belirtti. Demir, “Çok güzel bir ziyaret, bu ziyaretten dolayı mutlu oldum. Başım üstüne geldiler, ilk fırsatta iadeyi ziyarette bulunacağım.” dedi.
Bu arada Hastane yönetimi tanıtım çalışmaları kapsamına ilçe protokolünü hastaneye davet etmiş sağlık taraması düzenlemişti. Yönetim, ilçenin sevilen din adamlarından Molla Zübeyir Güneş, Süryani cemaati Metropoliti Samuel Aktaş’ı da, hastaneye davet ederek sağlık kontrolünden geçirmek için ziyaret etmişti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER