ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 17:48

Arifiye'de olimpik kano kürek parkuru kurulacak

Arifiyede olimpik kano kürek parkuru kurulacak


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Mollaköy göletlerinin bulunduğu alana, olimpik kano ve kürek parkuru kuracaklarını söyledi.

    AK Parti tarafından Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne yeniden aday gösterilen Toçoğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Arifiye ilçesini ziyaret eden Toçoğlu, ilçeye uluslararası olimpik bir kano ve kürek parkı kuracaklarını belirtti. AK Parti belediyeciliği ile şehrin önemli bir ivme kazandığını belirten Toçoğlu, şehri geleceğe hazırladıklarını kaydetti. Toçoğlu, “Bu kapsamda şehrimize hidroelektrik santrali kurduk. Artık Sakarya Nehri akıyor, şehir kazanıyor. Kendi enerjimizi üretiyoruz. Akçay Baraj projesi ile Sapanca Gölü’ne alternatif bir içmesuyu kaynağı oluşturuyoruz. Sakaryapark projesini de inşallah kısa süre içerisinde tamamlayacağız. Vatandaşlarımız Sakarya Nehri ile buluşacak.” dedi.

Mollaköy göletlerinin bulunduğu alana kurulacak olimpik kano ve kürek parkurunun Türkiye’de bu alanda ilk olacak tesis olacağını vurgulayan Toçoğlu “Şehrimizin turizm potansiyelini arttıracak önemli bir kazanım olacak. Hizmet bizim işimiz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER