ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 23:17

Arıcı: Turizmde müşteri memnuniyeti bir sonraki yılın rezervasyonunu yaptırır

Arıcı: Turizmde müşteri memnuniyeti bir sonraki yılın rezervasyonunu yaptırır


Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, turizm sektöründe müşteri memnuniyetinin aynı zamanda bir sonraki yılın erken rezervasyonu anlamını taşıdığını bildirdi. Türkiye'nin son yıllarda turizmde dünya markası haline geldiğini belirten Arıcı, 2023 Türkiye Vizyonu kapsamında hedeflerinin 50 milyon turiste karşı 50 milyar dolar turizm geliri elde etmek olduğunu kaydetti.

Kültür turizmine yönelik çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Arıcı, başta Avrupa, İskandinav ülkeleri ve Rusya olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinde de kültür, tarih, eko, sağlık ve spor turizminin canlanmasına yönelik çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini söyledi. Sürdürülebilir turizmin temelini kültür, tarih ve insan oluşturduğunu anlatan Arıcı, Antalya'da 1970 yıllarda başlayan pansiyon turizmciliğinin bugün yıllık 11 milyon turist ağırlamasıyla Paris, Londra ve Singapur'dan sonra dünyada dördüncü sıraya yerleştiğini kaydetti.

Antalya bölgesinde deniz, kum ve güneş turizmi yanı sıra eko, botanik, doğa sporları, kültür, tarih ve arkeoloji turizmininde canlı olduğunun altını çizen Arıcı, Myra, Seleukeia, Perge, Selge, Termessos, Olimpos, Letoon ve Xanthos antik kentlerinin adeta açık hava müzesi konumunda olduğunu söyledi. Arıcı, "Turizm sezonu başladı. İyi sezon geçireceğimize inanıyorum. Turizmin temelini güleryüz ve kalite hizmet oluşturur. Ülkemizden memnun ayrılan her turist bir sonraki yılın erken rezervasyonunu yaptırır ve kültür elçisi olur. Ülkemiz zengin doğal zenginliği, kültür ve ekolojik zenginliğiyle yılın 12 ayı turizm yapmaya elverişli. Turizm potansiyelimizi müşteri mennuniyeti ve kaliteli turizm hizmetleriyle kalıcı hale getirelim. " dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER