ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 14:55

Ardahanlı gençler camilerde temizlik yaptı

Ardahanlı gençler camilerde temizlik yaptı


Ardahan Gençlik Merkezi Müdürlüğü üyesi gençler Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla merkezde bulunan camilerin iş ve dış temizliğini yaptı.

Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde yer alan Gençlik Merkezi, ‘İyilik Yap Projesi’ kapsamında gönüllü olarak camileri temizledi. İlk olarak merkez Dervişbey Camii'nin iç temizliğini yapan gençler, daha sonra caminin çevre temizliğini gerçekleştirdi. Hafta boyunca ilde bulunan tüm camilerin iç ve dış temizliğini yapacak gençler, namaz öncesi cemaatin daha temiz ortamda ibadet etmelerini sağlayacak.

Daha önce şehitlik ve kabristanların çevre temizliğini yaptıklarını belirten Ardahan Gençlik Merkezi lideri Tolgay Gökdemir, bir çınar nasıl büyüdükçe kökleri sağlamlaşıyorsa, ‘Gençlerin İyilik Ağacı’ da iyiliklerle büyüyüp kökleriyle tüm dünyayı saracağını söyledi. Gençlerin topluma karşı sorumluluk duygularının geliştirilerek iyilik yapmalarının alışkanlık haline dönüştürülmesi için cami temizliğinde ve kermeslerde gönüllü çalıştıklarını hatırlatan Gökdemir, hafta buyunca 20 gönüllü gençle bütün camilerin iç ve dış temizliğini yapacaklarına dikkat çekti.

Namaz öncesi temizlik yapan gençleri görünce duygulandığını belirten Dervişbey Camii din görevlilerinden Yalçın Sütçü, Hz. Peygamber (sas)'in kutlu doğumunun coşkusunun yaşandığı bu günlerde, gençlerin maneviyat açısından böyle projede yer almasının mutluluk verici olduğunu kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER