ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:11

Ardahan'a 18 yıl sonra cumhurbaşkanı gelecek


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 14 Haziran'da yapacağı ziyaret öncesinde kentteki hazırlıklar devam ediyor.
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 1995'te gerçekleştirdiği gezinin ardından bir daha cumhurbaşkanı yüzü göremeyen Ardahanlılar, Gül'ün 14 Haziran'da kente yapacağı ziyaretin heyecanını günler öncesinden yaşamaya başladı.
Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyaretine sayılı günler kala kent merkezinde valilik, belediye ve diğer kurumlar tarafından yoğun bir çalışma başlatıldı.
Kentin birçok noktasında "Sayın Cumhurbaşkanımız, Ardahan'a hoş geldiniz" yazılı afişlerin yanı sıra esnaflar tarafından da iş yerlerinin camlarına Cumhurbaşkanı Gül'ün fotoğrafları asıldı.
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent merkezinin her noktasında hummalı bir çalışmaya girdiklerini, 18 yıl aradan sonra kenti ziyaret edecek ilk cumhurbaşkanının Abdullah Gül olduğunu anımsattı.
Böylesi bir durumun kentte ve bölge insanında ayrı bir heyecana neden olduğunu vurgulayan Köksoy, Ardahanlıların cumhurbaşkanını en iyi şekilde ağırlayacağını söyledi.
Ardahan'ın cumhurbaşkanınca ziyaret edilmesinin kendileri için büyük bir şeref olduğunu ifade eden Köksoy, şöyle devam etti:
"Kentte günler öncesinden sevinç ve heyecan yaşanıyor. 1983'te dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 1995'te de Süleyman Demirel gelmişti. 18 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül şehrimizi şereflendirecektir. Bizim için çok çok önemlidir. Bütün halkımızın heyecanı yüksektir."
Gül'e ilin sorunlarının en ayrıntılı şekilde aktarılacağını belirten Köksoy, şöyle devam etti:
"Kendisine belediye olarak en üst düzeyde bilgi aktarılacaktır. Cumhurbaşkanımızın gelişi hayırlara vesile olacağı yönünde inancım tamdır. Bütün hemşehrilerimizle cumhurbaşkanımızı ay yıldızlı bayraklarla karşılamak, atalarımıza ve geleneğimize uygun bir görevimizdir, bu bizim şerefimizdir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER