ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 17:25

Ardahan 18 yıl sonra cumhurbaşkanı ağırlayacak


Ardahan Valisi Seyfettin Azizoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 14 Haziran'da Ardahan'a yapacağı ziyaret öncesi hazırlıkları tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.
Gazetecileri makamında kabul eden Azizoğlu, Ardahanlıların, Sayın Cumhurbaşkanımız Gül'ün 14 Haziran Cuma günü kente yapacağı ziyaretin heyecanını yaşadığını ifade etti. Azizoğlu, "Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyaretine yönelik basını bilgilendirme gereğini duydum. İlimiz hudut vilayetidir. Bir hudut vilayetine Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti bizim için son derece önemlidir. İnsanımız ve bizim için büyük bir onur ve gurur kaynağı olması gereken bir durumdur. Ardahanlıların ziyarette Sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde karşılayacaklarına, gerekli ilgi ve alakayı göstereceklerine inancım tamdır.” dedi.
Ardahanlıların 18 yıl önce de aynı sevgi ve aynı coşkuyla dönemin cumhurbaşkanını karşıladığını ifade eden Azizoğlu, “ Bu durum, Ardahan insanının ne kadar misafirperver, ne kadar devletine bağlı olduğunu göstermiştir. Devlet büyüklerine saygılı ve bağlı olduğunun bir göstergesidir. 18 sene sonra en az o kadar bir coşkuyla Sayın Cumhurbaşkanımız karşılanacak. “ diye konuştu.
Ziyaretin Ardahan için çok büyük bir avantaj olduğunu vurgulayan Azizoğlu şunları kaydetti: “ Cuma günü, ilimizin, sorunlarını ve sıkıntılarını, ülkemizin en yüksek makamına arz etme şansını, Sayın Cumhurbaşkanımız bize vermiş olacak. Biz Ardahan’ı ne kadar doğru tanıtabilirsek, gelecekte daha çok hizmet alacağımıza inanıyorum. Çünkü çok büyük potansiyellerimiz var. Örneğin kayaktaki potansiyelimiz, kış potansiyellerimiz çok kişi tarafından bilinmiyor. İşte bunları bizzat Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz.’’
Vali Azizoğlu, cumhurbaşkanının, Ardahan Valiliği'ni ziyaretinin ardından sırasıyla belediye, rektörlük ve tugay komutanlığını da ziyaret edeceğini kaydederek, halkla da sohbet etme şansının olacağını sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER