ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 17:19

Arazi kavgasında ölen baba ve oğlu toprağa verildi


 Adana'nın Ceyhan ilçesinde arazi anlaşmazlığı sebebiyle çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Mahmut Mazı ile oğlu İlker Mazı'nın cenazeleri Kabasakal mezarlığında toprağa verildi. Baba ile oğlunun cenaze namazı öncesi acılı iki kadının gözyaşları katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Ceyhan'da Azizli köyündeki 3,5 dönüm arazi yüzünden çıkan silahlı kavgada öldürülen AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Mazı ile oğlu İlker Mazı'nın cenazeleri öğle saatlerinde Adana Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsilerinin ardından merkez Seyhan ilçesi Yenibaraj mahallesindeki evlerine getirildi. Cenazeler buradan defin işlemleri için Kabasakal Mezarlığı'na götürüldü. Baba ile oğlunun cenazelerine Adana'nın iş ve siyaset hayatından kişiler de katıldı.

Mazı'nın ağabeyi Muhammed Mazı, başsağlığı için gelenlere sarılarak gözyaşı döktü. Acılı ağabeyi, acılı aileyi AK Parti milletvekilleri Ali Küçükaydın, Necdet Ünüvar, Mehmet Şükrü Erdinç, Fatoş Gürkan ile vali yardımcıları, ilçe belediye başkanları, il genel meclisinden arkadaşları ile çalışma arkadaşları da yalnız bırakmadı. Mahmut Mazı'nın eşi Hatice Mazı'yı ise milletvekili Fatoş Gürkan teselli etti. Gürkan, "Ben onlarsız ne yaparım Allah'ım" diye gözyaşı döken kadının elini tutup sabır diledi. İlker Mazı'nın 5 aylık hamile eşi Şimal Mazı ise kocası için gözyaşı döktü. Genç anne adayı, bir ara fenalaştı, acil yardım ambulansında bir ara gözetim altında tutuldu. Kendisini teskin etmeye gelen milletvekillerine de "Ne olur eşim çocuğunu görseydi" dedi. Acılı kadını, yakınları güçlükle ayakta tuttu. Tabutla götürülen eşinin ardından ise yaşlı gözlerle baktı. Baba ile oğlunun cenaze namazını Adana Müftüsü Arif Gökce kıldırdı. Namazın ardından cenazeler omuzlarda araçlara konularak defin yerlerine götürüldü. Baba Mazı ile oğlu gözyaşlarıyla toprağa verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER