ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 00:12

Arazi kavgası kanlı bitti: 8 ölü

Arazi kavgası kanlı bitti: 8 ölü

Diyarbakır'da iftar vaktinde meydana gelen silahlı kavgada baba, oğul ve kardeş olduklarını öğrenilen 8 kişi öldürüldü. Kavganın arazi alımı-satımı nedeniyle başlayan bir husumetten kaynaklandığı ortaya çıktı.


Diyarbakır'da iki farklı köyde yaşayanlar arasında çıkan silahlı kavgada 8 kişi öldü.

Alınan bilgiye göre, kavga Diyarbakır Bismil ve Silvan ilçeleri arasında bulunan Başköy ile Karatepe köylüleri arasında meydana geldi. İddialara göre Başköy'de ikamet eden Er ailesi Karatepe köyüne yakın bölgeden 500 hektar arazi satın aldı. Bu araziyi bugün sürmek için bölgeye giden Başköy ile Karatepe köylüleri arasında gerginlik yaşandı. Karatepe köyüne 3 kilometre uzaklıktaki bölgede bulunan iki aile arasında silahların kullanıldığı kavga başladı. Uzun namlulu silahların kullanıldığı kavgada araçlar tarandı. Yanında silahı bulunmayanlar ise kendilerini araçlardan aldıkları sopalarla savunmaya başladı. Kavgada 8 kişi ölürken 4 kişi yaralandı. Kavgada ölenlerin 6'sının baba oğul, diğer ikisinin de kardeş oldukları öğrenildi.

Kavgada hayatını kaybedenlerin İskan Üstün ve oğlu Ömer Üstün, Mustafa Üstün ve oğlu Mehmet Üstün, Muzaffer Üstün oğlu ve Berat Üstün ile kardeş oldukları belirtilen Faruk Üstün ile Fuat Üstün olduğu belirtildi. Yaşanan gerginlik nedeniyle bölgeye çok sayıda jandarma ekibi gönderildi. Kavganın yaşandığı yerde çalışma yapan jandarma, olayda kullanıldığı tahmin edilen çok sayıda uzun namlulu silaha el koydu.

Kavgada olay yerindeki otomobillerin tarandığı görüldü. Jandarma otomobil üzerindeki kurşun izleri üzerinde çalışma yaptı. Bu arada bir vatandaş taranan araçlardan birinin içinden uzun namlulu bir silah çıkartırken jandarma görevlilerine yakalandı. Silaha el konuldu. Hayatını kaybedenlerin cenazelerini otopsi işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Cenazelerin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

Yaklaşık 10 gün önce Muş'un Bulanık ilçesinde de arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavga çıkmış ve silahların kullanıldığı kavgada 7 kişi hayatını kaybetmişti. 

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER