ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2014 Çarşamba 12:51

Aras Elektrik: Demirkaya'nın elektriğini kesmedik

Aras Elektrik: Demirkayanın elektriğini kesmedik


Aras Elektrik Dağıtım AŞ, 16 Mart'ta ölü bulunan Ardahanlı iş adamı Ejder Demirkaya'ya ait fabrikanın elektriğini kesmediğini açıkladı.

Ardahan iline fabrika kuran iş adamı Ejder Demirkaya (35), 16 Mart 2014 tarihinde evinde ölü bulunmuştu. Demirkaya'nın maddi sıkıntı yaşadığı, fabrikasındaki elektriğin, borcunu sadece bir ay ödeyemediği için kesildiği, fabrikadaki et ürünlerinin bozulduğu ileri sürülmüştü.

Aras Elektrik Dağıtım AŞ, konuyla ilgili açıklama yaptı. 28 Haziran 2013 tarihinden itibaren Ardahan, Erzurum, Erzincan, Kars, Bayburt, Iğdır ve Ağrı illerinde elektrik dağıtım görevini üstlendiğini belirten şirket, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: "Ejder Demirkaya, Ardahan ilimiz için değerli bir yatırımcımız olup şirketimizden elektrik satın alan abonemizdir... Ejder Demirkaya’nın sahibi olduğu fabrikanın elektriklerinin borcundan dolayı kesildiği, fabrikasındaki etlerin çürüdüğü ve bu sebeple de intihar ettiği yönündeki iddialar doğru değildir. Sayın Ejder Demirkaya’nın fabrikasının elektriklerinin kesilmesine sebep bir borcu bulunmadığı gibi, bu tür yatırımcı kişi ve kurumlara karşı şirketimiz ve yöneticilerimizin yaklaşımı da kamuoyu tarafından bilinmektedir. Sayın Ejder Demirkaya’nın Şirketimizle ilişkileri her zaman kurumsal çerçevede ve yapmış olduğu yapılandırmalar nedeniyle sorunsuz bir şekilde yürümüştür. Elektriği, borcundan dolayı kesilmediği gibi bahsedilen tarihlerde de böyle bir durum söz konusu olmamıştır."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER