ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 19:53

Araplar tatil için Antalya'yı tercih ediyor


Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan Arapların tatil yapmada birinci sıradaki tercihinin Antalya olduğu belirtildi. Bu sene Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yaşayan 7 bin 600 Arap turist, Antalya'nın Alanya, Kaş, Kemer, Demre ilçeleri Belek, Kundu bölgeleriyle Side beldesinde tatil yaptı. Arap turistlerin yüzde 15'nin deniz kum ve güneş turizmi, yüzde 25'nin yayla ve yüzde 60'nı ise doğa sporları ve kültür, sanat ve arkeoloji turizmini tercih ettiği bildirildi.

Türkiye'de birinci sırada tatil yapmak isteyen turistlerin başında İngiltere'de yaşayan Arap ülke vatandaşları geliyor. Passage Turizm Seyahat Acentesi Genel Müdürü Deepak Bhatnagar, yaptığı açıklamada, Avrupa ülkelerinde yaşayan Müslüman turistlerin dünyada tatil yapmada birinci sırada Antalya, ikinci sırada İstanbul ve üçüncü sırada Konya'yı tercih ettiğini söyledi.

Öte yandan Suudi Arabistanlı fotoğraf sanatçısı Leyla Selman, dünyaca ünlü turizmi beldesi Side'de tarihi ören yerlerini fotoğrafladı. Selman, ilk defa geldiği Türkiye'de Antalya, Alanya ve Side Antik Kent'e hayran kaldığı söyledi. Selman, Side Antik Kent ve Alanya'da çektiği fotoğrafları İngiltere'de bir sergi ile taçlandıracağını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER