ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 23:04

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması'ndan Ereğli 2 birincilik çıkardı

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasından Ereğli 2 birincilik çıkardı


Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından dördüncüsü düzenlenen Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması'nın Zonguldak elemeleri Alaplı ilçesinde yapıldı. Derece alanlara ödülleri ilçe protokolü tarafından verilirken, Ereğli ilçesi 2 dalda birincilik aldı. Alaplı ise 1 dalda birinci oldu.

        Alaplı Kapalı Spor Salonu'ndaki yarışmalar, bilgi yarışması ile başladı. Zonguldak’ın ilçelerindeki 6 imam hatip lisesinin öğrencileri, yarışmada derece alabilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmayı Ereğli Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran daire müdürleri birim amirleri ve çok sayıda davetli izledi.

        Bilgi yarışmasının sonunda birinciliği Kdz. Ereğli İmam Hatip Lisesi aldı. Devrek İmam Hatip Lisesi ikinci Zonguldak İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

        Ardından yapılan Arapça şiir okuma yarışmasında Aslı Durdu Başol birinci Rukiye Kapan ikinci, Sema Arslan üçüncü oldu.

        Arapça musiki yarışmasında ise birinciliği Alaplı İmam Hatip Lisesi ikinciliği Kozlu İmam Hatip Lisesi, üçüncülüğü ise Devrek İmam Hatip Lisesi öğrencileri kazandı.

        Birincilik ödüllerini Ereğli Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu ve Alaplı İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş tarafından verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER