ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 22:29

Aranan tır şoförü yakalandı


Denizli'nin Acıpayam ilçesinde hafta sonu otobüsün bagajından eşyalarını alan yolculara çarparak 2 yolcunun ölümüne, yardımcı kaptanın da yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle aranan tır şoförü gözaltına alındı.
Acıpayam ilçesine bağlı Alaattin beldesinde pazar günü sabaha karşı İzmir'den Antalya'ya giden Veysel Baş (34) yönetimindeki 06 NC 467 plakalı yolcu otobüsünden inerek, eşyalarını bagajdan alan Nuray Bildir Alakuş (54) ve Tülay Arzuman'a (60) çarparak kaçan tırın yakalanması için jandarma çalışma başlatmıştı.
Karayolundaki kameraları incelemeye alan ekipler, tırdan yola düşen parçalar ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda yolculara çarpan aracın 20 KS 563 plakalı tır olduğunu tespit etti. Araca el konurken, şoför Halil Akkuş (38) gözaltına aldı. Akkuş'un jandarmadaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
İzmir'den Antalya'ya giden Veysel Baş yönetimindeki 06 NC 467 plakalı otobüsteki yolculardan Nuray Bildir Alakuş ve Tülay Arzuman, Acıpayam ilçesine bağlı Alaattin beldesinde indikten sonra bagajdan eşyalarını alırlarken, arkadan gelen ve o sırada plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir tır, 2 yolcu ile yardımcı kaptana çarparak kaçmıştı. Yolcular Alakuş ve Arzuman hayatını kaybetmiş, tedavisi devam eden yardımcı kaptan Eyüp Erbaş (46) ise yaralanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER