ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 11:40

A’râf’tan müzik ziyafeti


 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Günleri şubat ayı konser etkinliklerinin kapanışını A’râf Grubu'nun, Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki konseriyle yaptı. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede dinleyicilere farklı tatta eşsiz bir müzik ziyafeti sunuldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı bünyesinde faaliyet gösteren ve kendilerine has üsluplarıyla müzik yapan grubun Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki konserine yoğun ilgi vardı. Konsere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı İsmail Civelek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürü Kenan Göçer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürü Abdülaziz Ünal ve çok sayıda müzik sever katıldı.

Daha önce ufak çalışmalarla bir araya gelen grup üyeleri 2012 yılı Kasım ayında A’râf adı ile müzik yapmaya başladı. Ne orada ne burada anlamına gelen A’râf’ın üyeleri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı eğitmenlerinden oluşuyor. Kocaelili müzik severlerle ikinci kez buluşan grup, ne doğu müziği nede batı müziği diye adlandırılamayacak kendilerine has üsluplarıyla konserde büyük beğeni kazandılar.

A’RÂF’A ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR

Konsere gelenleri müzik dünyasında yolculuğa çıkaran grup dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. A’râf Grubunun konserdeki başarısından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürü Abdülaziz Ünal kendilerine çiçek vererek teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER