ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 18:36

Araç'ta yeni devlet hastanesinin temeli atıldı


Kastamonu'nun Araç ilçesinde yapımına başlanan yeni devlet hastanesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra; AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk ve çok sayıda bürokratın katıldığı törene vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

        Törende konuşan Vali Erdoğan Bektaş, Araç’ın pek çok alanda hızla ilerleme kaydettiğini, bu ilerlemenin paralelinde devlet hastanesinin yenilenmesinin de gelişen sağlık hizmetlerinde Araç halkı için son derece önemli bir gelişme olduğunu belirtti. Vali Bektaş, mevcut hastanenin yapımında büyük katkısı olan ve 60 yıl ilçeye hizmet veren binayı kazandıran Hacıbekir Ailesi’nin de unutulmaması gerektiğini dile getirdi.

        AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen ise hükümetin son 10 yılda sağlık alanında yaptığı hamlenin gözle görüldüğünü dile getirdi. Gülşen, bu alanda büyük gelişme kat edildiğini ve şimdi de Araç halkının hak ettiği bu sağlık hizmetini gerçeğe dönüştürmekten son derece mutlu olduğunu belirtti.

        Araç Kaymakamı Fatih Görmüş de özellikle sağlık alanında yapılan çalışmanın mutluluk verici olduğunu ve Araç’a hizmet binasını kazandıranlara teşekkür ettiğini belirtti.

        İl Sağlık Müdürü Metin Öztürk ise değişen ve gelişen Türkiye’de ihtiyaçlara cevap verecek, kaliteli hizmet sunacak özellikle sağlık gibi bir alanda şartlara uygun modern bir hastane binasının Araç’a kazandırılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, herkese teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER