ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2014 Cumartesi 15:28

Aracını denize sürdü

Aracını denize sürdü

Fatih Yenikapı'da bir kişi otomobilini denize sürdü; daha sonra da araçla birlikte sulara gömüldü. Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi botları arama çalışmalarına devam ediyor.


Olay, saat 05.00 sıralarında Fatih, Yenikapı, Kennedy Caddesi üzerinde bulunan sahil kenarındaki bir otoparkta meydana geldi. Görgü tanıklarının iddiasına göre, otomobiliyle otoparka gelen kimliği henüz belirlenmeyen bir kişi, aracını denize karşı park etti. Araç içerisinde oturan adam bir süre sonra da otomobilini denize doğru sürdü; fakat araç demir korkulukları aşamadı.


Bunun üzerine kimliği belirsiz kişi geri geri manevra yaparak korkulukları otomobiliyle parçaladı. Daha sonra araç denize uçtu; yaklaşık 5 dakika sonra da sulara gömüldü. Bu sırada olayı gören bir vatandaş, adamı otomobilden çıkarmak için denize atladı; ancak başarılı olamadı. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Bölgeye gelen Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi botları yüzeyde aramalarına başladı; fakat çalışmalardan henüz bir sonuç alınamadı. Havanın aydınlanmasıyla da dalgıçların su altına arama yapacağı belirtildi.

"ÇIRPINAN BİR TANESİNİ GÖRDÜM"

Adamı kurtarmak için denize atlayan Muharrem Yakın isimli görgü tanığı, "Burada duruyorduk. Araba denize fırladı. Şimdi gördük orada beyaz ipler var. Arkasından atladım denize. Kurtarmaya çalıştık; ama kurtaramadık. Çünkü araba dibe daldı. Burada insanlar diyor ki, 'kurtarın kurtarın'. Kurtarın deyince ben de soyundum atladım. Çırpınan bir tanesini gördüm. Allah'tan tekne kurtardı beni. Yoksa arabayla beraber ben de gidiyordum aşağıya" dedi.

"ARAÇTA BİR KİŞİ VARDI"

Fahrettin Baş isimli başka bir görgü tanığı ise, "Araba geldi. 5-10 dakika durdu. Geri geri geldi. Hafiften vurdu demire. Sonra tekrar geri geri gelip hızlı bir şekilde bir kez daha demire vurdu. Bence intihar etti. Bir kişi vardı arabada. Erkekti ve 30 üstü bir yaştaydı. Arabada çıktıktan sonra 5 dakika suyun üzerinde durdu sonra battı. Arkadaşta atladı yapılacak bir şey yoktu" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

 KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER