ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 15:54

Arabasını da satması istenince dolandırıldığını anladı

Arabasını da satması istenince dolandırıldığını anladı


İstanbul'da bir iş adamı, dini telkinlerle kendisinden yüklü miktarda para alan kişilerden şikayetçi oldu. Operasyon yapan polis, iki kişiyi kıskıvrak yakaladı. Şahısların arabasını da satmasını istemesi üzerine iş adamının dolandırıldığını anladığı belirtildi.

İddiaya göre; tesisat işleri yapan bir iş adamı, kısa bir süre önce cami çıkışında kendisinden "Garip bir yolcuyum" diyerek yardım isteyen C.Ö ile tanıştı. C.Ö., güvenini kazandığı iş adamından 500 lira para aldı. Bir kaç gün sonra iş adamı, yine dini telkinlerine inandığı C.Ö'nün arkadaşı S.Ş'ye 5 bin lira verdi. Bir süre sonra şahısların arabasını da satmasını istemesi üzerine iş adamı, dolandırıldığını anlayıp polise başvurdu. Şüphelilerle mağdur iş adamının Şişli'de bir parkta randevulaşmasını takip eden polisler, gerekli tedbirleri aldı. Ankesörlü telefondan iş adamına ulaşan şüpheliler, satılan arabanın parasının kendilerine getirilmesini istedi. Polisle birlikte hareket eden iş adamı, aslında satılmayan ancak 38 bin 500 TL'ye satıldığını söylediği arabanın parasıyla birlikte buluşma yerine gitti. Buluşma sırasında polis ekipleri C.Ö. ile S.Ş'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Şüpheliler, polise verdikleri ifadelerinde suçlamaları kabul etmediklerini söyledi. Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheliler Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER