ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:43

"Apoletli Evren gitti, apoletli Tayyip geldi"

"Apoletli Evren gitti, apoletli Tayyip geldi"


Biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, taburcu edildikten sonra açıklama yaptı. Tekin, Erdoğan'a seslenerek, “Sayın Erdoğan senin Esed’den farkın yok. Apoletli Evren gitti, apoletli Tayyip geldi.” dedi.

Biber gazından etkilenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, hastanedeki tedavisinin ardından Taksim Meydanı’na geldi. Basın mensuplarına açıklama yapan Tekin, “Sayın Erdoğan senin Esed’den farkın yok. Gördük ki 30 yıldır siyasetin içerisinde olan insanlar, Türkiye’de hiçbir şey değişmemiş. Apoletli Evren gitti, apoletli Tayyip geldi. Bu sefer de sivil apoletlilerle mücadele edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Biber gazı yediğinden de bahseden Tekin, “Biz aynı zamanda devlet kuralları bilen insanlarız. Biz girmeden önce yetkililere gidecektik. Biz caddede ilçe binamıza yürüyecektik. Sadece iki dakika yürüyebildik. Üçüncü dakikada göz göre göre hepimizin üzerine gaz sıktılar. Bu ciddi bir sıkıntı oldu. Nefesimde bir sorun vardı. Orada sağ olsun bir vatandaşımız kapısını açıp evine aldı bizi. Tekrar indik ve CHP otobüsüne geldik. Otobüste defalarca gazlar sıkıldı, uyarılarımıza rağmen. En son kötü olunca ambulansa binmek zorunda kaldım. Ambulansa da biber gazı sıktılar.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER