ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 11:50

Antep bugün bayram yapıyor

Antep bugün bayram yapıyor


Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91'inci yıldönümü törenlerle kutlanıyor. Bu kapsamda ilk tören, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in de katılımıyla Demokrasi Meydanı ve Şehitler Abidesi'nde gerçekleştirildi.

Demokrasi Meydanı'ndaki törende ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey anıta çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bakan Şahin, kırmızı şeritli İstiklal Madalyası'nı Türk bayrağına taktı. Burada İstiklal Madalyası'nın yeniden alındığını hatırlatan Şahin, "Parlamentodan bunun için yasa çıkardık. Cumhurbaşkanımız da Gaziantep'e getirdi. Bizim için şeref madalyası." dedi.

 Demokrasi Meydanı'ndaki törenin ardından, kalabalık, Yeşilsu Parkı'nda bulunan Şehitler Abidesi'ne yürüdü. Burada saygı atışının ardından, Kurtuluş Savaşı'nda hayatını kaybeden şehitler için dua edildi. Ardından, Bakan Şahin, Vali Ata, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Güneş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, Şehitler Abidesi'ne çiçek bıraktı.

Kutlamalar Dokurcum Meydanı'ndaki törenle devam edecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER