ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 18:32

"Antalya'nın turizmde en ayrıcalıklı yeri Manavgat"

"Antalyanın turizmde en ayrıcalıklı yeri Manavgat"


 AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu, iktidarları döneminde ülkeye ve Antalya'ya gelen turist sayısının 3 katı arttığını söyledi. Türkiye'nin dünya turizminde ilk 6 sırada yer aldığını ve her geçen gün çeşitliliğinin arttığını belirten Mekteplioğlu, hedeflerinin 2023 Türkiye Vizyonu kapsamında turist sayını 50 milyon, turizm gelirlerini de 50 milyar dolara çıkarmak olduğunu kaydetti.

Manavgat'ta turizm hizmetlerine yönelik çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapan Mekteplioğlu, 13 yıl önce Antalya'ya gelen turist sayısı 3,5 milyondan 11 milyona yükseldiğini çıtanın sürekli yukarı çıkmasında 'Siyasi ve ekonomik istikrarın' önemli olduğunu söyledi.

Her yıl 4 milyon turisti ağırlayan Manavgat'ın en önemli geçim kaynağının turizm ve tarım olduğunu anlatan Mekteplioğlu, önceliğinin turizme verilmesiyle son 20 yıldır baskın sektörün turizm olduğunu ifade etti.
Antalya gelen 11 milyon turistin, şehir dışına çıkmada en ayrıcalıklı yerlerini başında Manavgat geldiğinin altını çizen Mekteplioğlu, bunların Beşkonak Köprülü Kanyon Milli Park'ı, Manavgat Şelalesi, Manavgat Irmağı, Manavgat Barajı, Oymapınar Barajı, Selge, Seleukeia ve Side Antik Kent olduğunu kaydetti. Mekteplioğlu, "Dünyada yılın 12 ayı turizm yapılacak tek yer Manavgat. Turizmin tarımla desteklenmesini istiyoruz. Manavgat'ta üretilen meyve ve sebzeler konaklama tesislerinde tüketilirse turizm ve tarım birbirini besleyen ana unsur olur. Turizmde dünya markası ve para harcama potansiyeli yüksek turistlerin gelmesi için planlamak yapmak zorundayız. Bu konuda milletvekilimiz Sadık Badak geniş çaplı çalışma yapıyor. Bölgemizde yılın 12 ayı turist ağırlamak için kongre, sağlık, golf, kültür ve spor turizmine yönelik yatırımlar yapmalıyız. Turizmde çeşitlilik aynı zamanda Manavgat'ı bir dünya markası yapacaktır. " diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER