ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 16:36

Antalyalı çocuklar 23 Nisan'da eğlenceye doyacak

Antalyalı çocuklar 23 Nisanda eğlenceye doyacak


Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklarla eğlence ve sanatın iç içe olduğu dolu dolu bir programla kutlayacak. Dört gün sürecek 4’üncü Antalya Çocuk ve Oyun Şenliği’nde çocuklar doyasıya eğlenecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği 4’üncü Antalya Çocuk ve Oyun Şenliği, Antalya’daki sanat okullarının ve ilköğretim okullarının katılımıyla 20-23 Nisan tarihleri arasında Antalya Kültür Merkezi (AKM)'nde yapılacak. Çocukların kültürel ve bireysel gelişimlerini desteklemek, sosyal becerilerini kuvvetlendirmek, eğlenceli vakit geçirmelerine, mutlu olmalarına ve yüzlerindeki gülümsemeye tanıklık etmek amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

Oyun şenliğinde 4 gün boyunca çocuklar için animasyonlar, sahne gösterileri, oyun parkları, jonglör, kukla, sihirbaz gösterileri, karaoke yarışmaları ile topaç çevirme, ip atlama, seksek, yakan top, körebe gibi eski sokak oyunları düzenlenecek. Atölye çalışmalarının da yapılacağı etkinlik kapsamında çocuklara kukla, maket uçak, seramik, ebru, resim, puzzle, uçurtma, origami yapımı öğretilecek, dans, ritim, mektup yazma atölyeleri gerçekleştirilecek. Ayrıca; futbol, basketbol, hentbol, bocce, dart, paintball, okçuluk, golf gibi sportif aktiviteler yapılacak.

Şenlik kapsamında, 23 Nisan Salı günü AKM önünde ve Atatürk Kültür Parkı içinde Uçurtma Şenliği düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalyalı çocuklara 4 bin uçurtma dağıtılacak. Antalya semaları rengarenk uçurtmalarla dolacak. Çocuklar, büyükleri ile birlikte uçurtma uçurmanın keyfini yaşayacak. Şenlikte bir de santranç turnuvası gerçekleştirilecek.

Antalya’daki sanat okulları ile kreş ve ilköğretim okulları da 4’üncü Antalya Çocuk ve Oyun Şenliği’nde çeşitli gösteriler sunacak. Tiyatro grupları, çocuk oyunları sahnelerken, çocuklar müzikal gösteriler sergileyecek. Antalya Çocuk ve Oyun Şenliği’nde, çocuklar ve tekrar çocukluğunu yaşamak isteyen büyükler keyifli bir 23 Nisan haftası yaşayacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER