ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:41

Antalya'dan Hakkarili çocuklara kitap


Akseki Kaymakamlığınca başlatılan "Kitap Paylaşımını Artırma ve Teşvik" (Kipat) Projesi kapsamında toplanan kitaplar, Hakkarili öğrencilere dağıtıldı.
Akseki Kaymakamlığının yaklaşık iki ay önce başlattığı Kipat Projesi kapsamında Hakkari'ye gelen proje koordinatörü Mine Yalçındağ ve beraberindekiler, il genelinde 22 okulu ziyaret ederek öğrencilere 5 bin 100 kitap dağıttı.
Yüksekova ilçesine bağlı Dedeler köyünde bulunan Şehit Piyade Er Metin Artık İlköğretim Okuluna giden Yalçındağ ve beraberindekiler, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.
Öğrencilerle sohbet ederek kitapları dağıtan Yalçındağ, daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Yalçındağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hakkari'de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, çocukların yüzlerindeki tebessüm karşısında mutlu olduğunu söyledi.
Herkesin, bölgede yaşayan çocuklara destek vermesi gerektiğini vurgulayan Yalçındağ, "Biz sadece bir adım atmış olduk ve devamının da gelmesini istiyoruz. Herkes elindeki bir kitabını vermiş olsa dahi inanılmaz bir sayı ortaya çıkıyor. Herkesin bu projeye destek vermesini bekliyoruz" dedi.
Proje kapsamında toplanan 10 bin kitabın bir bölümünü Bingöl'deki öğrencilere dağıttıklarını, geri kalan kısmını ise Hakkarili çocuklara getirdiklerini anlatan Yalçındağ, projenin devamında toplanacak kitapları da Hakkari ve bölge illerindeki öğrencilere dağıtacaklarını kaydetti.
Yalçındağ, kentte büyük bir sevgiyle karşılandığını bildirerek, "Burasıyla ilgili hep kötü şeyler duyduk onun için ön yargılı olmuş olabiliriz. Ancak insanların gelip burayı görmesini ve buraya şans vermesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanlar görmeden bir şeyi anlatamaz. Herkes gelip burayı görmeli. Dikkatimi çeken şeylerden biri de genel bir huzur ortamı hakim" diye konuştu.
İsmet Alkan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Özlem Sakar ise kendilerine kitap ulaştıran Akseki Kaymakamlığına teşekkür ederek, "Bu kitapları bize ulaştırmak adına bu kadar çırpınan insanlar olduğu için çok mutluyum. Böyle bir kampanya başlatarak kalkıp buralara kadar gelmeleri bizleri çok mutlu etti. Biz öğrenciler geleceğe umutlu bakıyoruz. Bu kitaplarda bu konuda bize çok yardımcı olacak" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER