ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 14:30

Antalya'daki şiddetli yağış


Demre ilçesindeki şiddetli yağış sonucu oluşan selden etkilenen vatandaşların ev ve seralarında yaptıkları temizlik çalışması sürüyor.
     Demre'de iki gün önce etkili olan şiddetli yağışta ilk belirlemelere göre bin 200 dekar sera arazisi zarar görmüştü. sel yaşanan bölgelerde belediye, DSİ ve vatandaşlar iş makineleri ve kendi imkanlarıyla çalışmalar yürütüyor.
     Sera ve evleri zarar gören bazı vatandaşlar da kendi imkanlarıyla temizlik çalışması yürütüyor. Selin etkili olduğu Köşkerler köyünde sel nedeniyle bazı seraların yıkıldığı, evlerde de büyük çapta zarar oluştuğu görüldü.
     Köşkerler köyünde seraları zarar gören vatandaşlar, ürünlerini çamurdan arındırmak için su ile yıkıyor. Serasında temizlik yapan çiftçilerden Süleyman Akkaya, AA muhabirine, selin verdiği zararı en aza indirebilmek için ürünleri yıkadıklarını, ancak daha hasat bile edemedikleri ürünlerinin büyük bölümünün sel nedeniyle heba olduğunu söyledi.
     Sezon başında borç ve kredi kullanarak seralarına ürünleri diktiklerinin anlatan Akkaya, yaşadıkları felaket nedeniyle yetkililerden yardım beklediklerini ifade etti. Selde serası yıkılan Abdullah Gümrü de sel nedeniyle cam seranın yıkıldığını, zararının büyük olduğunu kaydetti.
     Selde evleri zarar gören vatandaşlar da evlerinde temizlik çalışmasına devam ediyor. Köylülerden Cemile Akkaya, evlerinin içine bir metreden fazla sel suyu girdiğini, sular çekildikten sonrada yaklaşık 20 santim çamur olduğunu ifade etti. Evlerindeki tüm eşyaların kullanılamaz hale geldiğini belirten Akkaya, ''Sel bir anda geldi, evimizi, seralarımızı bu hale getirdi. Allah'tan geldi, diyecek bir şeyimiz yok, ancak ne evimizde eşya ne de seramızda ürünümüz kaldı. Okula giden çocuklarımız var. Maddi imkanlarımız kısıtlı. Yetkililerden yardım bekliyoruz'' dedi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER