ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 15:15

Antalya'daki sahte içki davası


Almanya'dan tatil için geldikleri Kemer ilçesinde aldıkları alkol sonrası komaya giren 7 Alman öğrenciden 3'ünün ölümü, 4'ünün zehirlenmesiyle ilgili davada sanıkların yargılanmasına devam edildi.
Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına "Kanuna muhalefet, kasten adam öldürme, taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" suçlamasıyla tutuklu yargılanan Halil İbrahim Emmez ve Cengiz Emmez ile tutuksuz yargılanan sanıklardan Beyhes Yüksek, Osman Kafadar, Sadettin Özcan, Vedat Karagülmez ile taraf avukatları katıldı.
Sanık avukatlarından Hakan Evcin, hazırlanan bilirkişi raporunda satın alınan 70cc ve 100cc içkilerin ayrım yapılmaksızın hesaplandığını öne sürerek, bu içkilerin rayiç bedellerinin bulunabileceğini ve bu doğrultuda yeniden bilirkişi incelenmesi yaptırılarak ek bir rapor hazırlanması gerektiğini söyledi.
Ancak mahkeme heyeti bilirkişiden ek rapor alınması yönündeki taleplerin reddine oy birliği ile karar vererek, cumhuriyet savcısının esas hakkında mütalaasını sunacak olması nedeniyle duruşmayı erteledi.
Almanya'da bir yüksekokulda öğrenim gören 11 kişilik öğrenci grubu, 22 Mart 2009'da tatillerini geçirmek için Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan bir otele gelmişti. Aşırı alkol alan ve komaya giren 7 öğrenciden biri otel odasında, ikisi ise Almanya'daki hastanede hayatını kaybetmişti.
Diğer öğrenciler ise tedavilerinin ardından taburcu edilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER