ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 17:50

Antalya’daki orman yangını kısmen kontrol altına alındı

Antalyadaki orman yangını kısmen kontrol altına alındı


Antalya'da merkeze bağlı Duacı köyü ile Mazı Dağı arasında kalan ormanlık alanda saat 15.00 sıralarında orman yangını çıktı. Antalya’nın ciğerlerini oluşturan bölgedeki yangına hızlı müdahalede bulunan orman ekipleri, yangının büyümesini engelledi.

Antalya’nın il ve ilçelerinde orman yangınları çıkmaya devam ediyor. Özellikle son haftalarda artan yangınlara bir yenisi daha eklendi. Antalya’nın ciğerlerini de oluşturan Duacı köyü ile Mazı Dağı arasında bulunan ormanlık alanda çıkan yangına, orman yangın ekipleri büyümeden müdahale etti. Orman Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre yangın ekipleri, 4 helikopter, 16 arazöz, 8 yangına ilk müdahale aracı ve belediyeden gelen su tankerleri ile yangını kısmen kontrol altına aldı.

    Dumanların yoğun olduğu ormanlık bölgede yabani hayvanlar da yangının etkisinden kaçtı. Yangının ormanın iç bölgelerinde olması nedeniyle ekipler araçla müdahale etmekte zorluk çekti. İş makineleri ile ormana yol açılarak araçlarla da müdahale edildi. Helikopterlerin etkin müdahalesi yangının büyümesini önledi.

    Kontrol altına alınan yangında, soğutma çalışmaları devam ediyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER