ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 18:22

Antalya'daki cinayet davası


Antalya'da cezaevinden tahliye edildikten sonra öldürülen bar işletmecisi İsmet Yıldız'ın davasında tutuklu yargılanan sanıklardan biri müebbet, diğeri ise 16 yıl 8 ay hapse çarptırıldı.
Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına, "Tasarlayarak kan gütme saikiyle adam öldürmek" suçlamasıyla tutuklu yargılanan Hafit Çelik ve Orhan Kandemir ile tutuksuz sanıklardan İzzet Kandemir ve Doğan Çelik, maktul avukatı Fırat Kılıç katıldı.
Duruşmada son sözü sorulan Orhan Kandemir, olaydan sonra polisin kendisini evden aldığını ve daha sonra karakola gittiklerini söyledi. Kendisine karanlık odada zorla bir kağıt imzalatılmaya çalışıldığını öne süren Kandemir, "Ben bilmediğim ve işlemediğim bir suçtan dolayı şu an yargılanıyorum. Yaklaşık 25 senedir Antalya'dayım, karakol yüzü görmedim. Bu cinayetle bir ilgi yok, suçsuzum. Beraatimi istiyorum" dedi.
Hafit Çelik de olay günü İstanbul'dan yük getirdiğini ve akşama kadar yük indirdiğini, o gün yorgun ve uykusuz olduğunu söyledi. Daha sonra bir arkadaşıyla Kumluca ilçesine gittiğini ve olayla ilgili hiçbir bilgisinin olmadığını öne süren Çelik, "Taksici aynı gün gördüğü bir insanı tanımaz mı? Üç ay sonra vuran kişinin bana benzediğini söylüyor. Suçsuzum beraatimi istiyorum" diye konuştu.
Mahkeme heyeti, verilen aranın ardından, "Tasarlayarak kan gütme saikiyle adam öldürmek" ve "Yasak silah taşımak" suçlamasıyla Hafit Çelik'i müebbet ve 10 ay hapis cezası, Orhan Kandemir'i ise "İnsan öldürmeye yardım etmek" suçlamasıyla 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz yargılanan İzzet Kandemir ve Doğan Çelik ise beraat etti.
- Olayın geçmişi
Sanıklardan Hafit Çelik'in akrabası bar işletmecisi Burhan Kandemir'in 11 Ocak 2012 tarihinde başkasına ait barda öldürülmesiyle ilgili tutuklanan İsmet Yıldız, 10 Ocak 2013 tarihinde tahliye olduktan sonra bindiği takside cezaevinin 100 metre ilerisinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Polis yaptığı soruşturmada olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına almıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER