ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 14:15

Antalya'da uluslararası uyuşturucu şebekesine operasyon

Antalyada uluslararası uyuşturucu şebekesine operasyon


Antalya Emniyeti'nin uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeye yönelik operasyonunda, 35 kg. eroin ele geçirildi. Biri Arnavutluk uyruklu beş şüpheli gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekipleri, uluslararası uyuşturucu ticareti yapan bir suç şebekesine yönelik çalışma başlattı. Yaklaşık yedi ay süren teknik çalışmanın ardından Antalya, İstanbul ve Tekirdağ'da eşzamanlı operasyon düzenlendi. Doğu illerinden temin edilen 35 kilo 664 gr. eroin, Arnavutluk'a götürülmek üzere Çorlu'da bir binanın otoparkında. Arnavut B.B.'ye teslim edildiği sırada ele geçirildi. Ayrıca eroin satışının karşılığı olan 19 bin Euro ve bir adet ruhsatsız tabancaya da el koyuldu. Antalya'da bu yıl içinde tek seferde en büyük miktarda eroinin ele geçirildiği operasyonda, B.B.'nin yanısıra H.M.T., A.A., F.G. ve S.K. gözaltına alındı. Zanlılar, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

İKİ OPERASYON DAHA

Öte yandan Narkotik ekiplerinin yürüttüğü diğer iki operasyonun birinde, Antalya'nın Kepez ilçesindeki bir evin müştemilatının istinat duvarına saklanmış bin 310 gr. eroin, 4 gr. esrar maddesi ve bir adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Olayla ilgili olarak baba oğul oldukları öğrenilen A.O. ve S.O. yakalandı. Diğer operasyonda ise Muratpaşa ilçesinde ikamet eden ve uyuşturucu pazarladığı iddia edilen O.U. isimli şahıs, 10 kilo 500 gr. esrar maddesiyle yakalandı. Zanlılar, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER