ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 11:51

Antalya’da Ukrayna Kültür Günleri yaşanacak

Antalyada Ukrayna Kültür Günleri yaşanacak


Antalya’da 23-24 Ağustos 2013 tarihleri arasında Ukrayna Kültür Günleri düzenlenecek.

Turizm şehrinde yerleşik hayata geçmiş Ukraynalıların kendi kültürlerini yaşayabilmeleri amacıyla gerçekleştirilecek etkinlikte, Ukraynalılar kültür ve sanatlarını tanıtma imkanı bulacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Antalya’nın hem Anadolu’dan hem de yurtdışından birçok kişinin yerleştiği ve birlikte yaşama amacı koyduğu bir kent olduğunu kaydetti. Başkan Akaydın, Büyükşehir Belediyesi olarak kültürler arası etkileşim ve iletişimi arttırmayı amaçlayan kültür günleriyle barışın, dostluğun ve kardeşliğin gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Ukrayna Kültür Günleri, 23 Ağustos 2013 Cuma günü saat 19.30’da Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenecek kortej yürüyüşüyle başlayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek kortejin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.30’da açılış gösterileri gerçekleştirilecek. Ukrayna Kültür Günleri kapsamında 24 Ağustos Cumartesi günü ise Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda saat 20.00’da gala gösterisi düzenlenecek. Gruplar, kendi kültürlerine özgü gösteriler sunacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER