ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:38

Antalya'da sağanak ve hortum


Kumluca ve Demre ilçelerinde hortum ve sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Kumluca'da bir cami minaresinin üst kısmı, hortumun etkisiyle yıkıldı, bölgedeki çok sayıda serada hasar oluştu.
    
Kumluca ilçesine bağlı Mavikent beldesinde oluşan hortum nedeniyle Yenice Mahallesi'ndeki caminin minaresinin üst kısmı yıkıldı. Mahalledeki elektrik hatları da hortumun etkisiyle koptu. TEDAŞ ekipleri, elektrik hatlarında onarım çalışması başlattı.
    
İlçedeki seralar da hortum ve şiddetli yağıştan olumsuz yönde etkilendi. İlçede üreticilik yapan Süleyman Uzunbay, sağanak ve hortum nedeniyle serasının tamamen yıkıldığını, ürünlerin zarar gördüğünü söyledi.
    
Sağanak ve hortum, Demre ilçesine bağlı Çevreli köyündeki seralara da zarar verdi. Çevreli köyü muhtarı Mustafa Dalkıran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hortum nedeniyle köyde yaklaşık 150 dekar sera alanında hasar oluştuğunu belirtti. 20 dekar alanda seraların tamamen yıkıldığını anlatan Dalkıran, tüm seralardaki ürünlerin olumsuz yönde etkilendiğini belirtti.
    
Dalkıran, köylülerin kendi imkanlarıyla seralardaki zararları gidermeye çalıştıklarını, yetkililerden yardım beklediklerini bildirdi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER