ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2014 Perşembe 18:46

Antalya'da sağanak


Demre'de dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak sonucu meydana gelen hasar, giderilmeye çalışılıyor.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ilçede dün aralıklarla devam eden ve akşam saatlerinde etkisini artıran sağanak sonucu bazı bölgelerde su baskınları yaşandı. Özellikle Karabucak, Yaylakaya, Alakent Mahalle'leri ve Köşkerler köyünde meydana gelen su taşkınlarında bazı ev ve seralar zarar gördü.
Vatandaşlar, su baskınlarından etkilenen bölgede kendi imkanlarıyla suları tahliye etme çalışması yürütüyor.
Demre Sanayi Sitesi civarında da etkili olan su baskınlarında bazı iş yerleri sular altında kaldı. Antalya Büyükşehir ve Demre belediyeleri ekipleri, vidanjör ve iş makineleriyle zarar gören bölgelerde çalışmalar yürüttü.
Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, yaptığı açıklamada, sel öncesi Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden ikaz aldıklarını, vatandaşları uyararak tedbirli davrandıklarını söyledi.
Bundan dolayı meydana gelen aşırı yağışa rağmen can kaybı olmadığını ifade eden Karaman, "Dün, gün boyu aralıklarla yağış devam etti. Akşam saatlerinde yaklaşık bir saat süreyle yağış etkisini artırdı. Bu sırada ilçemizin bazı bölgelerinde kısmi su baskınları yaşandı, ekiplerimiz bu bölgelere anında müdahale etti" dedi.
Su baskınlarında bazı sera ve narenciye bahçelerinin zarar gördüğünü anlatan Karaman, yaşanan olayla ilgili genel hayatı etkileyen bir durum olmadığını bildirdi.
Öte yandan su baskını yaşanan bölgede incelemelerde bulunan eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, vatandaşlara "geçmiş olsun" dileğinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER