ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2014 Cuma 14:36

Antalya'da Panoramik Asansör'ün temeli törenle atılacak

Antalyada Panoramik Asansörün temeli törenle atılacak


Antalya Kaleiçi Yat Limanı’na inişi kolaylaştıracak Panoramik Asansör Projesi’nin temel atma töreni 9 Ocak Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek. Asansörün turizm sezonundan önce bitirileceği belirtildi.

    Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; turistlerin ve vatandaşların Kaleiçi Yat Limanı’nı daha rahat ziyaret edebilmeleri için Tophane Çay Bahçesi batısına panoramik asansör inşa ediyor. Panoramik asansörün yapılacağı Tophane Çay Bahçesi ile Yat Limanı’na inen kısımda inşaat alanı koruma altına alındı. Asansörün 9 Ocak 2014 Perşembe saat 11.00’de Tophane Çay bahçesinde temel atma töreni yapılacak.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, 20 kişi taşıma kapasiteli olacak panoramik asansörün kullanıcıların Yat Limanı manzarasını iniş ve çıkışlarda seyredebilmelerine olanak sağlayacak şekilde şeffaf olacağını kaydetti. Panoramik asansörü turizm sezonundan önce tamamlamayı hedeflediklerini belirten Akaydın, “Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onaylı asansör projesi çelik konstrüksiyon taşıyıcılı olacak ve falezlerin doğal görüntüsünü bozmayacak.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER