ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 18:59

Antalya'da otellerin doluluk oranı yüzde 70

Antalyada otellerin doluluk oranı yüzde 70


 Antalya bölgesinde turizm sezonu öncesi otellerin doluluk oranı yüzde 70 seviyesine ulaştı. Aktif sezonda Antalya'ya gelen turistler yoğunluğunu Alman ve Rus turistler belirliyor.

Yarın başlayacak ve 10 Mart'ta bitecek ITB Berlin Turizm Fuarı, bölgeye gelecek Alman turist potansiyelini şekillendirerek, turizmcilere yön haritası sunacak. Rus ve Bağımsız Devletler Topluluğu(BDT) ülke vatandaşlarının ise tatil yapma kararının mayıs ayında şekilleneceği ifade edildi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden yaptığı açıklamada, sezon öncesi bölge destinasyonunda otellerin doluluk oranının yüzde 70 seviyesinde olduğunu söyledi. Bölgede aktif sezonun 1 Nisan'dan itibaren başlayacağını belirten Özden, Avrupa ve İskandinav ülke erken rezervasyonlarının iyi durumda olduğunu söyledi. 2013 turizm sezonunun bir önceki yıla göre daha iyi geçeceğini belirten Özden, Doğu Avrupa ülkeleri tatil şekillenmesinin mayıs ayı başında netlik kazanacağını kaydetti. Özden, "Bu sene geçen yıl göre daha iyi sezon geçireceğimize inanıyorum. Otellerin yüzde 70'i doldu. Önümüzdeki bir ay içinde bu rakamın yüzde 85 seviyesine çıkacağına inanıyorum. Bütün göstergeler çok iyi durumda. Bölgemizin turist ağırlığını genelde Alman ve İskandinav ülke vatandaşları oluşturuyor." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER