ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 14:36

Antalya'da "Noel Baba Barış Köyü" kurulacak


Noel Baba Barış Konseyi, ABD, İngiltere, Suriye, İran, Rusya, İsrail, Nijerya gibi 41 ülkenin destek verdiği Noel Baba Barış Köyü'nü Antalya'da kuracak.
Konsey başkanı Muammer Karabulut, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Noel Baba Barış Köyü Projesi hakkında bilgi verdi.
Karabulut, Kemer ilçesinde bulunan Maden Koyu'na yapılacak köyün 285 hektar alana kurulacağını ve 360 milyon dolara mal olacağını söyledi. Köyde Türkiye ile 40 ülkenin mimarisini yansıtan evler bulunacağını belirten Karabulut, köyde ayrıca Noel Baba Müzesi, amfitiyatro, hamam, ibadethane, konferans salonu, sanat ve alışveriş merkezi gibi ünitelerin yapılacağını söyledi.
Türkiye'de ilk kez böyle bir projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Karabulut, "Projede hedefimiz insanların barış içinde kültürel, sportif, sosyal ve inançsal yaşamalarını bir arada yaşamalarını sağlamak. Kıyının 3,5 kilometre uzağında kurulacak köy alanında yeşil dokuya zarar verilmeyecek" dedi.
Köyün yapılacağı alanı Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan kiraladıklarını anlatan Karabulut, "Her ülke yapacağı evin malzemesini gönderecek. İşçiliği biz yapacağız. Bu ay yol ve altyapı çalışmalarına başlayacağız. Barış Köyünü bu yıl 24 Aralık'a kadar bitirmeyi planlıyoruz. Köyde yılda 600 bin turistin konaklamasını hedefliyoruz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER