ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 11:59

Antalya’da LYS öncesi tüm tedbirler alındı

Antalyada LYS öncesi tüm tedbirler alındı


 Antalya’da Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girecek adaylar için gerekli tedbirler alındı.

        Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; Antalya Valiliği’nin talimatları doğrultusunda 15-16 Haziran ve 22-23 Haziran 2013 tarihleri arasında 5 oturumda gerçekleştirilecek LYS için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

        Sınavların sakin ve güvenli bir ortamda yapılması ve gençlerin hedefledikleri sonuçları almaları için tüm tedbirlerin alındığını belirten açıklamada, 14 Haziran akşam 18.00’den itibaren 16 Haziran 17.00’ye kadar çevreyi rahatsız edecek her türlü olumsuzluklara karşı tedbirler alındığı söylendi.

Bu tedbirlerin şu şekilde olduğu açıklandı: "Otoların klakson çalmaları, radyo- teyplerden dışarıya taşacak şekilde rahatsız edici tarzda müzik çalınması, yüksek ses çıkartarak çevredekileri rahatsız edici tarzda araç kullanılması, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama vs. konvoylar oluşturulması, sınav yapılan çevreye kamyon, çekici gibi yük taşımacılığı yapan ağır tonajlı araçların girmesi, bina, hafriyat, yıkımlar ile seyyar satıcı ve iş makinası gibi her türlü gürültünün yapılması Antalya ili mülki hudutları dahilinde yasaklanmıştır."

        Ayrıca sınavların yapıldığı okullar ve kamu binalarının bahçe ve çevrelerine hiçbir şekilde araç park ettirilmeyeceği ifade edildi.

        Öğrencilerin huzurlu bir ortamda sınava girmeleri için her türlü hassasiyetlerin gösterileceği belirtilen açıklamada, Antalya Emniyeti olarak sınava girecek adaylara da başarılar diledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER