ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 11:36

Antalya’da engelleri kaldıran sergi açıldı

Antalyada engelleri kaldıran sergi açıldı


Antalya’nın Kepez ilçesinde öğrenim gören zihinsel, bedensel ve işitsel engelli öğrenciler sergi açtı.

Kepez Kaymakamlığı, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kepez Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Atölyesi işbirliğinde yürütülen ‘Gönülden Açan Çiçekler’ projesi kapsamında zihinsel, bedensel ve işitsel engelli 420 öğrencinin 1 ay süren atölye çalışması sonucunda yaptığı çiçek temalı ‘seramik ağacı’ ve öğrencilerin atölye çalışmaları konulu fotoğraf sergisi Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay açılışta yaptığı konuşmada, şehirde eğitimci olarak özel çocuklara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Bu çocukların mutlu olmasının kendilerini de sevindirdiğini söyleyen Gülay, “Bu yüzden, çocuklarımızın büyük emek vererek hazırladığı bu eserin burada, Milli Eğitim Müdürlüğümüzde sergilenmesini istedik. Bu güzel etkinliği destekleyen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, sergi için gerçekleştirilen bu emeğin çok büyük olduğuna dikkat çekerek emeği geçen herkese çok teşekkür etti.

Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi ve protokol üyeleri sergiyi gezdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER