ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 16:54

Antalya'da dolandırıcılık operasyonu


 Antalya'da internet ortamında tanıştığı ve gerçeğini vereceğini söylediği kişilere, tedavülden kalkan Alman Markı ve Rus Rublesi'nin fotokopisini veren 2 kişi gözaltına alındı.
    
Alınan bilgiye göre, Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne başvuran bir kişi, internet ortamında oyun oynarken tanıştığı kişilerle, avronun dörtte biri değerinde olan ve tedavülden kalkan Alman Markı almak üzere anlaştığını, ancak para alışverişi sırasında kendisine üst ve alt kısmı fotokopisi çekilmiş mark, iç kısmı ise banknot haline getirilmiş beyaz kağıt verildiğini anlattı.
    
Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında mağdurların verdiği eşkal üzerine belirlenen zanlılar, takibe alındı. Bir süre devam eden takibin ardından yapılan operasyon ile zanlılar S.C. ile E.Y, kent merkezinde kaldıkları evde gözaltına alındı.
    
Asayiş Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine getirilen zanlıların ifadesine başvuran polis, zanlıların bu şekilde bir kişiyi 30 bin lira, başka bir kişiyi de 50 bin lira dolandırdıklarını belirledi.
    
Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyesine sevk edildi.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER