ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 18:45

Antalya'da bir okulda etek yasağı iddiası


Antalya'da bir okulda kız öğrencilerin etek giymesinin yasaklandığı yönündeki iddiaların ardından okulda inceleme yapan müfettişler hazırladıkları bilgi notunu müdürlük aracılığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderdi.Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Söz konusu okula bu yıl kayıt olan 160 öğrencinin aileleri yüzde 80 oranında pantolan ve tişört giymeyi tercih etti. Velilerin isteği doğrultusunda pantalon tercih edilmiş" dedi.

Muratpaşa ilçesindeki Gazi Anadolu Lisesi'nde kız öğrencilerinin etek giymesinin yasaklandığı yönündeki iddialar üzerine AA muhabirine açıklamada bulunan Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, konunun ardından okula müfettiş gönderdiklerini ve olayı incelettiğini söyledi. Müfettişlerin yaptığı tespitleri anlatan Gülay, kılık kıyafet yönetmeliğine göre öğrenci velilerinin yüzde 50'den bir fazlası hangi kıyafeti seçiyorsa öğrencilerin o kıyafeti giydiğini söyledi. Gülay, bu kapsamda okul müdürünün velilerden yazılı dilekçe aldığını anlatan Gülay, "Söz konusu okula bu yıl kayıt olan 160 öğrencinin aileleri yüzde 80 oranında pantolon ve tişört giymeyi tercih etti. Velilerin isteği doğrultusunda pantolon tercih edilmiş. Bu uygulam tüm okullarda geçerli. Yasaklama kesinlikle yok. Veliler neyi istiyorsa öğrenciler onu giyiyor" dedi.
Müfettişlerin hazırladığı bilgi notu Milli Eğitim Bakanlığı'na ulaştırılırken veli tercihlerini yansıtan uygulamanın sadece bu yıl okula başlayan 9. sınıf öğrencilerini kapsadığı diğer sınıflarda ise eski uygulamanın aynen devam ettiği bildirildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER